Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Czy w turnusach mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe? Mam wyrównaną cukrzycę typu II, czy mogę przyjechać?

Program turnusu odchudzającego Zdrowa Zmiana opracowany został zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną i żywieniową. Nie oferujemy modnych diet i radyklanych metod. Dlatego w turnusie uczestniczyć mogą osoby z wyrównaną cukrzycą typu II, nadciśnieniem, hipercholesterolemią czy łagodnymi chorobami serca. Program turnusu zawsze dobierany jest indywidualnie przez lekarza i dietetyka, którzy w trakcie pierwszego dnia pobytu dokonują pełnej oceny możliwości uczestnictwa. Prosimy także o zapoznanie się z przeciwskazaniami.

Jak przygotować się do turnusu odchudzającego?

Nie ma potrzeby wprowadzania specjalnych zmian w sposobie żywienia przed przyjazdem do kliniki na turnus odchudzający Zdrowa Zmiana. Przed rozpoczęciem turnusu poprosimy jednak o wypełnienie formularzy oraz wykonanie badań laboratoryjnych. W dziale Krok po kroku znajdziecie Państwo pełne informacje o przygotowaniu do pobytu.

Czy z turnusów odchudzających mogą korzystać także mężczyźni?

Oczywiście, program turnusu odchudzającego Zdrowa Zmiana opracowany został nie tylko z myślą o kobietach, ale także o mężczyznach. W trakcie pierwszych konsultacji nasi specjaliście dostosują do indywidualnych potrzeb organizmu zarówno kaloryczność diety, jak i intensywność oraz zaawansowanie aktywności fizycznej.

Do tej pory nie wykonywałam/wykonywałem ćwiczeń. Czy mogę przyjechać na turnus odchudzający??

Tak. Zdajemy sobie sprawę, że osoby z nadwagą lub otyłością często mają obniżoną sprawność fizyczną. W Klinice Rehabilitacji Nowy Dwór dysponujemy zróżnicowanym, nowoczesnym sprzętem, który pozwala na dobranie intensywności ćwiczeń do potrzeb i możliwości każdej osoby, w tym także takiej, która od lat nie uprawia sportów.

Pytania? Wątpliwości?

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą telefoniczną lub elektroniczną informacji o turnusie od: Rehabilitacja Nowy Dwór Sp.z o.o. Polityka prywatności