Każdy pacjent po przybyciu do Kliniki jest badany i kwalifikowany przez naszych lekarzy, zakres rehabilitacji i rodzaj zabiegów jest przygotowywany indywidualnie dla każdego pacjenta. Programy leczenia składają się z około 100 zabiegów w czasie trwania turnusu to jest około 10 zabiegów dziennie.

Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym. Leczenie przeprowadzane jest za pomocą kompleksowego programu rehabilitacji z zabiegami odbywającymi się w kolejności, która pozwala zwiększyć ich skuteczność.

ZABIEGI

Rehabilitacyjne

KRIOTERAPIA

Jedna z form zimno lecznictwa, polegająca na stosowaniu temperaturę poniżej zera stopni. Wpływa szczególnie korzystnie na leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, spastyczności mięśni, oraz zaburzeń siły mięśniowej

_DSC6337-Edit

MASAŻ

Masaż, jako jedna z form terapii, stosowany był już w starożytności. Jego działanie odprężające, relaksujące i przeciwbólowe zmniejsza napięcie skórne i mięśniowe oraz utrzymuje prawidłowy tonus mięśni (zależnie od sposobu wykonania i intensywności chwytów). Poprawia ukrwienie obwodowe, a także wspomaga usuwanie produktów przemiany materii.

TERAPIA MANUALNA

Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji, manipulacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną mechanikę stawów, co prowadzi do zmniejszenia bólu i stanów zapalnych.

_DSC6337-Edit

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH

Terapia punktów spustowych należy do terapii tkanek miękkich, polega na wyszukiwaniu punktu wrażliwego w mięśniu oraz zlikwidowaniu go. Istnieje wiele technik likwidacji takich punktów:
1. kompresja,
2. suche igłowanie,
3. poizometryczna relaksacja,
4. schłodzenie rozciągnięcie,
5. INIT.

Akupresura03

AKUPRESURA

Akupresura to technika uciskowa pochodząca z Chin, od terapii punktów spustowych różni się punktami, technikami, siłą nacisku. Istnieje mapa punktów akupresurowych według których można przeprowadzać terapię.

HYDROTERAPIA

Jedną z przyjemniejszych metod leczenia są stosowane w Ośrodku zabiegi wodne. Zabiegi te służą nie tylko poprawie kondycji fizycznej pacjenta, ale także zdrowia. Hydroterapia równoważy zaburzenia krążenia, poprawia funkcje układu nerwowego, trofikę tkanek, ma pozytywny wpływ na odżywienie i funkcje skóry, poprawia ukrwienie obwodowe, co zmniejsza obciążenie serca, a także aktywizuje system odpornościowy.

_DSC6337-Edit

KINEZYTERAPIA

Kinezyterapia, poprzez prowadzenie indywidualnie dobranych dla każdego pacjenta ćwiczeń fizycznych, ma na celu zapobieganie ograniczeniom lub przywracanie pełnego zakresu ruchów w stawach kręgosłupa i kończyn, utrzymanie lub przywracanie prawidłowej siły i masy mięśni, korekcję wad postawy, poprawę równowagi i koordynacji ciała, pobudzanie nerwowo – mięśniowe oraz pobudzanie ośrodkowego układu nerwowego.

FIZYKOTERAPIA

Fizykoterapia dzięki zastosowaniu szeroko występujących w przyrodzie zjawisk fizycznych (wytwarzanie energii cieplnej, promieniowanie widzialne i podczerwone, promieniowanie laserowe, prądy małej, średniej i wielkiej częstotliwości, ultradźwięki, pole elektromagnetyczne) pozwala uzyskać efekt zmniejszenia napięcia mięśni (efekt miorelaksacyjny), przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz efekt stymulacji mięśniowo – nerwowej.

_DSC6337-Edit

ŚWIATŁOLECZNICTWO

Światłolecznictwo jest uznaną metodą leczenia wykorzystującą wpływ promieniowania o określonych długościach fali na organizm ludzki. W Klinice do biostymulacji tzn. wspomagania wzrostu i regeneracji komórek używa się laserów emitujących promieniowanie o małej mocy. Laseroterapia może być wykorzystywana m.in. w zespołach bólowych kręgosłupa, po urazach narządu ruchu, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, po operacjach, przy regeneracji uszkodzonych tkanek.

_DSC6337-Edit

REFLEKSOTERAPIA

Refleksologia stóp to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach.

AROMATERAPIA

Metoda medycyny naturalnej polegająca na stosowaniu naturalnych, roślinnych olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu człowieka poprzez drogi oddechowe oraz poprzez skórę (masaż, kąpiel, oliwki, maści). Skuteczna m.in. w przypadkach: zaburzeń krążenia i trawienia, nerwobóli, apatii, zmęczeniu fizycznym i umysłowym, bólach głowy.

WARSZTATY

Leczenie rehabilitacyjne wspierane jest zajęciami rekreacyjnymi, spośród dostępnych w ośrodku:
-nordic walking,
-warsztaty relaksacji,
-warsztaty pszczelarskie,
-warsztatach rękodzieła artystycznego,
-warsztaty malarskie,
-warsztaty garncarskie,
-trening personalny,
prezentacja historii i kultury regionu,
spotkania z pasjonatami.
-prezentacjach historii i kultury regionu
-spotkaniach z interesującymi ludźmi

_DSC6424-Edit-Edit

INNE ZABIEGI

KĄPIELE WAPIENNE:
W naszym ośrodku stosujemy kąpiele wapienne od wielu lat. Z obserwacji wynika, że kąpiele wapienne mają także pozytywny wpływ na leczenie stanów zapalnych stawów i pomagają w szybszej rehabilitacji u osób po złamaniach kończyn. Kąpiele wapienne stosowane są coraz częściej w rehabilitacji jako naturalny sposób wspomagania leczenia.
POLE IGŁOWE
Stosowane jest przy leczeniu bólów kręgosłupa, stawów, mięśni i bólów głowy, a także przy leczeniu po złamaniach, operacjach i udarach. Leczenie odbywa się przy pomocy układu nerwowego, który kontroluje działalność całego organizmu. Po przez drażnienie zakończeń nerwowych umieszczonych na skórze terapia dociera do mięśni i tkanek, pobudzając je i normalizując ich procesy.

Pytania? Wątpliwości?

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą telefoniczną lub elektroniczną informacji o turnusie od: Rehabilitacja Nowy Dwór Sp.z o.o. Polityka prywatności