Przyjedź poobcować z naturą, w dowolnym terminie na dowolną ilość dni.
Posłuchaj osiemdziesięciu gatunków ptaków gnieżdżących się w naszej okolicy. Oddychaj powietrzem rezerwatu rzeki Rawki i Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Spaceruj naszymi ścieżkami wzdłuż rzeki lub podróżuj rowerem po okolicznych trasach. Jeżeli chcesz pływać kajakiem obok nas jest cudowna rzeka Rawka. Naciesz oczy pięknem starego dworskiego parku, oraz dworu, który wprowadzi cię w czasy przełomu XIX i XX wieku.

Specjalne ceny, pytaj pod numerem telefonu +48 728 812 102

Możesz odpoczywać nie musisz się leczyć.

Zapraszamy na odpoczynek.

W sercu Polski, wśród malowniczych krajobrazów Mazowsza, w otoczeniu pięknej przyrody i bogatej historii znajdziecie Państwo niepowtarzalny w swym charakterze, biały, zabytkowy dwór z bogatą przeszłością, który dzisiaj w swych murach kryje nie tylko wspomnienia.

Tutaj na około 15 hektarach zieleni, w sąsiedztwie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i starorzecza Rawki oraz blisko 100 hektarowego terenu Kwiaciarskiego Zakładu Doświadczalnego z uprawą ponad 600 000 gatunków roślin ozdobnych, zlokalizowany jest wyjątkowy ośrodek leczenia schorzeń kręgosłupa, narządu ruchu i schorzeń neurologicznych.

JESTEŚMY W BOLIMOWSKIM PARKU NARODOWYM

TYLKO 50KM OD WARSZAWY I 70KM OD ŁODZI

MAGICZNE MIEJSCE
MAGICZNE MIEJSCE

Klinika Rehabilitacji “Nowy Dwór” to magiczne miejsce, w którym przeszłość dyskretnie przeplata się z teraźniejszością. Wystrój wnętrz oraz wypełnione duszą drobiazgi dekoracyjne tworzą niezapomniany klimat i wpływają na poprawę samopoczucia. Wkraczając w mury zabytkowego dworu oddychamy niezwykłą atmosferą XIX i początku XX wieku. Zanurzamy się w świat wyjątkowych przedmiotów i wspomnień, zażywając jednocześnie komfortu, który daje nowoczesność.

WNĘTRZA Z DUSZĄ
WNĘTRZA Z DUSZĄ

W dolnej kondygnacji dworu znajdują się: gabinety zabiegowe i lekarskie o unikalnym wystroju, przytulny, nostalgiczny salonik z kominkiem, biblioteczką oraz TV, kuchnia, w której nie tylko można przygotować posiłek, ale również odpocząć po trudach zajęć rehabilitacyjnych.
W górnej kondygnacji zlokalizowane są wypełnione prostotą i harmonią pokoje wypoczynkowe z ręcznie wykonanymi, oryginalnymi meblami. Każdy pokój zaprojektowany jest w innej, dającej poczucie odprężenia tonacji kolorystycznej.

ATMOSFERA DWORU
ATMOSFERA DWORU

Budynek dworu nie jest jedyną pozostałością dawnej świetności zespołu dworskiego. W jego otoczeniu zachowały się również: dawna pralnia dworska, wzniesiona na planie litery L, kilkukondygnacyjny spichlerz, murowana obora, kurniki, wozownia, piwnica spełniająca dawniej rolę lodowni, pomieszczenie rymarza , budynek dla służby, domek ogrodnika położony tuż nad rzeką, dwie bramy wjazdowe.

NIEPOWTARZALNE

Zabytki

Znajdujących się wokół miejsc naznaczonych śladem przeszłości nie sposób nawet wyliczyć. Tworzą one niezapomnianą atmosferę, czarują nas swoją tajemniczością i urokiem.

W okolicach Nowego Dworu zlokalizowanych jest przeszło 40 starych zespołów dworskich i pałacowych pochodzący z XIX i początku XX wieku. Niektóre z nich, podobnie jak zespół w Nowym Dworze, wpisane są do rejestru zabytków.

W tym uroczym miejscu można chłonąć woń powietrza, poczuć spokój i odnaleźć ciszę.
Cisza pozwala znaleźć i usłyszeć siebie.
Cisza to czas obcowania z przyrodą.
Cisza czai się na łąkach, ukrywa za drzewami w lasach.
Szumią nią wody niesione przez rzekę.
Cisza jest w trakcie trwania wschodów i zachodów słońca.
Cisza jest w kolekcjonowaniu wspomnień i w ulotnych chwilach.
Ciszą mruczą historie wypełniające mury starych domów

dworzec Zabytkowy dworzec w Skierniewicach, w którym Wokulski rzucał się pod pociąg

film Koszary carskie w Psarach, w którym kręcono sceny batalistyczne do serialu “Czterej pancerni i Pies”

zamek Pałac w Nieborowie

las Park romantyczny w Arkadii

wioska Wioska w Lipcach Reymontowskich

zamek Pałac w Radziejowicach

MALOWNICZA

Przyroda

Zabytkowy park otulający dwór oraz kipiące zielenią okoliczne tereny: pięknie zadrzewione dorzecze rzeki Rawki, urzekający bogactwem roślinności Bolimowski Park Krajobrazowy , bujne łąki, wianuszki ogrodów wokół zabytkowych posiadłości, pozwalają poczuć wyjątkowość miejsca i otaczającej przyrody.

Z dala od cywilizacyjnego zgiełku i ciągłego pośpiechu można tu w ciszy i spokoju obserwować malowniczość wschodów i zachodów słońca oraz srebro rozgwieżdżonego nieba, napawać uszy kojącym dźwiękiem pomrukujących drzew i szepczących traw.

park6

rzekaRzeka Rawka prawie w całości zachowała swój naturalny charakter. Dzięki temu odznacza się czystą wodą, bystrym nurtem oraz licznymi meandrami.

grzybyPuszcza obfituje w bogate runo leśne: grzyby, borówki, jeżyny.

lisPuszcza jest schronieniem dla wielu gatunków zwierząt. Spotkać tu można m. im. daniele, jelenie, łosie, sarny, dziki lisy, a nad brzegami rzeki bobry. W samej zaś rzece żyje wiele gatunków ryb.

ptakPodziwiać można około 100 różnych gatunków ptaków, a wśród nich: bażanty, kukułki, dzięcioły, sokoły i sowy. Na przyległych do Rawki łąkach spotkać można bociany białe i czarne oraz żurawie.

bagnoNiedaleko znajdują się bagna, powstałe na miejscu dawnych, przedwojennych stawów hodowlanych. Są one porośnięte bujnymi trzcinami i strzelistymi olchami.

alejaNajcenniejszym skarbem przyrody jest około dwustuletnia Aleja Lipowa. Druga grupa roślin parkowych pochodzi z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Są to pozostałości po dawnym parku projektowanym przez Stefana Celichowskiego.

AKTYWNY

Wypoczynek

Spojone w harmonijną całość: przyroda, historia i architektura tworzą niepowtarzalny klimat dla odwiedzających to miejsce gości. Dają możliwość spędzenia czasu w atmosferze ciszy i spokoju, w oderwaniu od zgiełku otaczającego świata, a towarzyszy temu jedna z najwyższych w Polsce sum nasłonecznienia w ciągu roku kalendarzowego.

Urokiem tych malowniczych terenów można upajać się w czasie organizowanych wycieczek:

  • pieszych,
  • rowerowych,
  • przejazdów bryczkami,
  • spływów kajakowych rzeką Rawką.