Ten program kierujmy do pacjentów, którzy są po udarach krwotocznych (wylewach) i niedokrwiennych mózgu. Program przeznaczony dla pacjentów od II etapu rehabilitacji, czyli od chwili gdy pacjent może samodzielnie wykonać kilka kroków. Zabiegi dopierane są indywidualnie i mają na celu nauczenie samodzielności, a także zapobiegają zaburzeniom oddechowym i innym powikłaniom. Rehabilitację wspieramy innowacyjnymi zabiegami z tlenoterapii *

Prezentujemy holistyczne podejście do zdrowa. Wierzymy, że na nasze zdrowie mają wpływ 3 czynniki: sfera fizyczna, sfera duchowa i sfera mentalna (emocje).

Dbamy o Państwa wszystkie 3 sfery.
DLATEGO POBYT W NASZEJ KLINICE LECZY NIE TYLKO CIAŁO, ALE I DUSZĘ.

* zabiegi w komorze hiperbarycznej są dodatkowo płatne.

 • Po udarze krwotocznym mózgu, rehabilitowałem się w Piaskach k. Gostynia, Kiekrzu k. Poznania, Krojantach, Chodzierzy i Wyrzysku, a dniach od 17 lutego do 1 marca 2019 roku w Nowym Dworze i stwierdzam, że Klinika Rehabilitacyjna Nowy Dwór jest najlepsza w Polsce.

  Andrzej Zastawny Emerytowany pracownik Departamentu Kontroli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

GWARANTOWANE

W pakiecie

Całodzienne
wyżywienie

Nocleg w pokoju 1 lub 2 osobowym (TV, Internet)

Dostęp do kuchni:
Kawa, herbata, przekąski

Serwis biurowy:
Fax, Kopiarka, Kurier

Rowery i wycieczki

SZCZEGÓŁOWE BADANIA KWALIFIKACYJNE LAKARZY SPECJALISTÓW

Przeprowadzimy z Państwem szczegółowy wywiad lekarski.

PRZYGOTOWANIE INDYWIDUALNEGO PROGRAMU

Przygotowujemy indywidualny program leczenia polegający na dobraniu zabiegów w taki sposób aby przyniosły najlepszy efekt terapeutyczny w krótkim czasie.

KONSULTACJA Z LEKARZEM

lekarz oceniając stan Państwa zdrowia i przygotuje najbardziej efektywną terapię

80 ZABIEGÓW

Dobierzemy zabiegi lecznicze spośród 60 różnych zabiegów dostępnych w naszej klinice. To daje ok. 80 ZABIEGÓW w trakcie trwania turnusu!

Zobacz zabiegi

ZABIEGI TERAPII MANUALNEJ TKANEK MIĘKKICH

To specjalna terapia przywracająca prawidłową mechanikę stawów.

SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

Przyjemne psychoterapeutyczno-relaksacyjne spotkanie. Usługa Ortopeddodatkowo płatna, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu konsultacji.
Zobacz lekarza

REFLEKSOTERAPIA

Refleksologia stóp to metoda leczniczego masażu stóp, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach. Tylko na zlecenie lekarza.

AROMATERAPIA

Aromaterapia w powietrzu, masaże, kąpiele aromaterapeutyczne, inhalacje.

ZAOPIEKUJĄ SIĘ TOBĄ

Specjaliści

 • Anna Iżak
  Anna IżakLekarz Medycyny – specjalista rehabilitacji, ortopedii.
  • Arleta Wojtas
   Arleta WojtasLekarz Medycyny - specjalista rehabilitacji, ortopedii, traumatologii
   • Barbara Cypryńska
    Barbara CypryńskaLekarz Medycyny - specjalista rehabilitacji, ortopedii, traumatologii

    Pytania? Wątpliwości?
    Śmiało dzwoń lub pisz.
    Jesteśmy dostępni 24H.
    Pomożemy.

    728 812 102
    kontakt@rehabilitacjanowydwor.com

    Możesz też zostawić swój numer telefonu.
    Oddzwonimy jak najszybciej.

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą telefoniczną informacji o turnusie od: Rehabilitacja Nowy Dwór Sp.z o.o. Polityka prywatności

    DODATKOWE

    Opcje

    kon

    HIPOTERAPIA

    face2

    ZABIEGI KOSMETYCZNE
    (cellulit, zmarszczki)

    frzyjer

    USŁUGI FRYZJERSKIE

    diagno

    DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

    tlenoterapia

    TLENOTERAPIA
    w komorze hiperbarycznej

    REHABILITACJA

    po udarze mózgu

    Udary mózgu stanowią jedną najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Coraz więcej notowanych jest udarów mózgu wśród ludzi młodych. W zależności od rodzaju zmian wyróżnia się dwa typy udarów: niedokrwienne i krwotoczne.
    Udary niedokrwienne upośledzają transport krwi, co prowadzi do martwicy i obumierania określonych obszarów mózgu.
    Udary krwotoczne, są efektem pękania naczyń krwionośnych. Powodują powolne unaczynienie mózgu i zanik jego aktywności. Proces rehabilitacji po przebytym udarze jest długotrwały i bardzo trudny. Ośrodki rehabilitacji po udarze mózgu uzależniają proces rehabilitacji od poziomu niezależności chorego, deficytów motorycznych i sprawności wykonywania podstawowych czynności dnia codziennego. Rehabilitacja zapobiega zniekształceniom mięśniowym i kostnym, utrzymuje prawidłowy zakres ruchomości w stawach, przeciwdziała patologicznemu napięciu mięśniowemu, a także dąży do przywrócenia prawidłowego ustawienia kończyn objętych niedowładem. W klinice rehabilitacji po udarze prowadzimy reedukację chodu, pacjent nauczany jest samodzielności, a także prowadzi się terapię zapobiegającą zaburzeniom oddechowym i innym powikłaniom. Odpowiednią rehabilitację i ćwiczenia po udarze należy rozpocząć jak najszybciej po ustabilizowaniu stanu pacjenta. Rozpoczęcie rehabilitacji w pierwszej czy drugiej dobie po udarze znacznie zwiększa szanse na odzyskanie sprawności. Czas pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym po udarze mózgu jest uzależniony od stopnia i rodzaju udaru. W klinice rehabilitacji bardzo ważne są ćwiczenia z fizjoterapeutą, są to między innymi ćwiczenia ruchowe, poznawcze, oddechowe. Wszystkie ćwiczenia powinny być dostosowane do potrzeb pacjenta. Zalecane są także zabiegi z fizykoterapii, takie jak elektrostymulacja, laseroterapia, magnetoterapia oraz masaże i hydroterapia.

    Pytania? Wątpliwości?

    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą telefoniczną lub elektroniczną informacji o turnusie od: Rehabilitacja Nowy Dwór Sp.z o.o. Polityka prywatności