SZCZERE

Opinie naszych pacjentów

 • Jechałem do kliniki biorąc 3-4 ketanole dziennie, po dwóch dniach rehabilitacji przestałem brać leki przeciwbólowe i czuję się wspaniale! serdeczne podziękowania dla całego zespołu, jesteście WSPANIALI!!!

  Andrzej z Łowicza
 • Jestem zadowolona z usług Kliniki Rehabilitacji w Nowym Dworze. Syn lubi uczęszczać na turnusy rehabilitacyjne w tej placówce, bardzo lubi rehabilitantów i widoczna jest poprawa jego sprawności fizycznej. Panuje tu miła rodzinna atmosfera.

  Anna Woźniak
 • Chorując na zwiodczenie mięśni i zanik nerwów poruszałem się na wózku inwalidzkim zgłosiłem się do kliniki w Nowym Dworze gdzie się mną zainteresowano i zaopiekowano. Przez trzy miesiące rehabilitowano mnie, zacząłem chodzić za co jestem im bardzo wdzięczny. Dziękuje a byłem taki samotny w chorobie.

  Zaporski Mieczysław
 • Miejsce, w którym leczy się i ciało i duszę. Przyjechałem z bólem i brakiem czucia w lewej ręce i dłoni. W bardzo przystępny i zrozumiały sposób na obrazie rezonansu wyjaśniono mi na czym polega moje schorzenie. Rehabilitacja oraz zabiegi spowodowały, ze wyjechałem bez bólu i czuciem w ręce. Decyzję ewentualnego zabiegu zostawiam na przyszłość kontynuując zalecone ćwiczenia. Dziękuję za pomoc, troskę i naprawdę indywidualne podejście do pacjenta. Do zobaczenia

  Władysław Bożych
 • Polecam z czystym sumieniem klinikę w Nowym Dworze. Kadra bardzo profesjonalna i życzliwa. Miejsce nr 1 na mojej liście w walce z bólem kręgosłupa.

  Irena
 • Dziękuje za każda godzinę spędzoną w klinice! Ciepło, życzliwość oraz ogromny profesjonalizm wszystkich opiekujących się nami osób są niezwykłe. Dzięki Pani Annie oraz Panu Rafałowi polubiłam ćwiczenia (i ćwicze nadal jak mnie nauczyli – ze znakomitym skutkiem), dzięki Panu Łukaszowi uwierzyłam w siłę i moc terapii manualnej i... tak mogłabym długo wymieniać. Pobyt tutaj bardzo mi pomógł przy mojej dyskopatii, ale także pozwolił odetchnąć i wyciszyć się. A wam Sławku i Kasiu, będę dozgonnie wdzięczna, że opiekujecie się tym wspaniałym miejscem. Przyjadę tu jeszcze na pewno, i każdemu polecam

  Dorota Mirska-Królikowska
 • Polecam bardzo fachowa opieka. Pacjenta traktuje się podmiotowo. A miejsce przepiękne. Rehabilitacja naprawdę na wysokim poziomie.

  Krystyna Jurkian
 • Witam. Mój pobyt w klinice oceniam bardzo wysoko. Zabiegi dobrane indywidualnie ze względu na rodzaj schorzenia i mój stan w chwili przyjęcia przyniosły oczekiwany rezultat. Profesjonalne podejście terapeutów (ukłon w stronę Pani Ani) poskutkowało dużą poprawą mojego stanu zdrowia. Nie ukrywam, że do 2-tygodniowej rehabilitacji, w przypadku mojego schorzenia (SM), nastawiona byłam sceptycznie. Jednak, jak się okazało, w tym czasie dostałam dobrą szkołę tego, w jaki sposób mogę sobie pomóc, a to jest bezcenne. Wspomnę jeszcze, że sam obiekt Kliniki jest bardzo kameralny, z rodzinną atmosferą. Pokoje komfortowe i przytulne. Zarówno terapeuci, jak i gospodarze, dbają o wspaniałe samopoczucie pacjentów. Dobrze, że są takie miejsca.

  Beata Sadza
 • Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór to miejsce zdecydowanie magiczne. Leczy nie tylko ciało, ale i duszę. PO PIERWSZE: znakomity zespół Rehabilitantów, którzy wyciskają z pacjenta siódme poty podczas ćwiczeń, a jednocześnie są wyczuleni na najdrobniejsze niepowodzenia/ewentualne pogorszenie stanu zdrowia, otwarci i gotowi na szybką reakcję w przypadku konieczności modyfikacji leczenia, DZIAŁAJĄ CUDA! PO DRUGIE: ogromna życzliwość i zaangażowanie wszystkich Pracowników Kliniki (nie tylko Rehabilitantów, ale też Pracowników Administracji oraz Pracowników Gospodarczych) PO TRZECIE: wspaniałe warunki pobytu, śpiew ptaków i wieczorne dyskusje żab zamieszkujących miejscowy staw, sielskie krajobrazy, interesujące spotkania w ramach "zajęć dodatkowych" z pasjonatami przyrody i nie tylko,sprawiają, że po prostu chce się tam wracać (nawet mimo poprawy stanu zdrowia ! Rehabilitowałam swój nieznośny kręgosłup w Klinice już trzykrotnie: w maju 2009 r. i w maju 2010 r. po dwóch bardzo poważnych operacjach, zaś w czerwcu/lipcu 2012 r. w ramach "bieżących potrzeb naprawczych". I z pewnością będę tam wciąż wracać Z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów w tej trudnej, ale jakże ważnej i potrzebnej pracy, całemu Zespołowi Kliniki Rehabilitacji Nowy Dwór.

  Agata
 • Właśnie zakończyliśmy nasz pierwszy turnus w chorobie męża ( wylew - podpajęczynówkowy). Bardzo chętnie jeździliśmy na zabiegi zlecone przez lekarza. Rehabilitanci bardzo życzliwi i z dużą wiedzą. Mąż reagował dobrze i dlatego będziemy kontynuować rehabilitacje w Klinice dalej. Dziękujemy bardzo:)

  W imieniu męża - Zofia Kowara
 • Od wielu lat zmagam się z dolegliwościami kręgosłupa-odcinek lędźwiowy dwukrotnie operowany , a i pozostałe odcinki dają mocno znać o swoim istnieniu. Dopiero w Klinice Nowy Dwór znalazłam cudownych ludzi, którzy przywrócili mi wiarę w to , że mimo swych niemałych dolegliwości i mimo pewnego rodzaju upośledzenia ruchowego da się żyć i normalnie funkcjonować ! Niezwykle fachowa opieka i indywidualne podejście do pacjenta dają ogromne rezultaty już po pierwszym turnusie rehabilitacyjnym! To najwspanialsze miejsce rehabilitacji ruchowej, które daje nadzieję na lepsze jutro- tu nie tylko zadbamy o nasze zdrowie i sprawność , ale dzięki tym wszystkim wspaniałym terapeutom i przemiłej obsłudze nie jesteśmy sami ze swoimi problemami. Dziś jestem szczęśliwą mamą prawie dwuletniego szkraba i wiem ,że dam radę- bo zawsze mogę tu wrócić i dodać sobie siły -tej fizycznej ,ale i tej w sferze duchowej. Czy to magia?- nie wiem, ale wiem jedno- darzę tych wspaniałych ludzi ogromnym zaufaniem, a to jest podstawą w osiągnięciu sukcesu w rehabilitacji!!!

  Izabela Woźniak
 • Korzystam z opieki Kliniki w Nowym Dworze od kilku lat. Nie jest to jedyny ośrodek, w którym szukałem pomocy, ale za to jedyny, do którego z przyjemnością wracam i to nie tylko z tego powodu, że po kilku latach chodzenia z laską pod ręką (i nie chodzi mi tu o chodzenie, o jakim myślicie ;)) chodzę już sam bez niczyjej pomocy, trzymam równowagę, wchodzę po schodach w górę i w dół (do niedawna sam widok klatki schodowej albo w ogóle jakichkolwiek schodów powodował palpitację serca)! W zasadzie jeszcze tylko nie biegam, ale sądzę, że po następnych wizytach w KRND (niestety SM nie da się wyleczyć - na razie -, ale można zniwelować jego skutki) może zacznę truchtać - nie mogę się doczekać. Tym innym powodem jest sposób sprawowania opieki nad pacjentami. Polega on na: troskliwej, czułej, całodobowej, wnikliwej, fachowej przez duże "F" kurateli nad każdą osobą przebywającą w Ośrodku. Warunki mieszkaniowe tj.: pokoje, ich wyposażenie no i przede wszystkim (choć jest to kwestia smaku) jedzenie: śniadania, obiady, kolacje są pierwszorzędne. Ponad to otoczenie: zabytkowy park, ogród a w zasadzie wielka polana z wodotryskiem centralnie posadowionym, starorzecze Rawki, wąwozy, mostki, ARKADIA w miniaturze! Jedyne słowa krytyki, na jakie mogę się zdobyć to: dlaczego jestem taki wypompowany po każdym dniu zabiegowym, czyżby na tym polegała rehabilitacja?

  Konrad Wiśniewski
 • Pobyt w Klinice oceniam wysoko. Kadra rehabilitantów jest bardzo profesjonalna, a obsługa kliniki miła, sympatyczna i uczynna. Dla mnie przygotowany zestaw zabiegów był odpowiedni i właściwie rozplanowany. Szczególne uznanie kieruję pod adresem Pana Łukasza - osoby niezwykle oddanej pacjentowi oraz Pani Ani za bardzo dobre zajęcia gimnastyczne.

  Janina Macioł
 • Klinika Rehabilitacji w Nowym Dworze jest ośrodkiem, który zdecydowanie mogę polecić wszystkim borykającym się z chorobami kręgosłupa, stawów itp. Panuje tu atmosfera domowego ciepła, ponieważ grupy są małe, a każdy pacjent traktowany jest indywidualnie. Lekarz i rehabilitanci bardzo dokładnie analizują dokumentację i przebieg choroby, po czym dobierają odpowiednie zabiegi. Pracują z niezwykłym zaangażowaniem i uczą jak radzić sobie w dalszym życiu. Przebywając w tym miejscu, można się wyciszyć i odprężyć psychicznie. Są bardzo dobre warunki socjalne, domowe posiłki i atrakcje umilające pobyt w ośrodku. Jest to miejsce, do którego chce się wracać.

  Anna Małkowska
 • Dwukrotnie korzystaliśmy ambulatoryjnie z zabiegów w Klinice Rehabilitacji Nowy Dwór. W lipcu 2010 r. oraz w okresie od 24 VII - 4 VIII 2011. Stwierdzamy, że organizacja pracy Zespołu jest bardzo dobra. Zespół jest profesjonalny i sympatyczny, indywidualnie podchodzi do pacjentów. Zabiegi zostały zaordynowane przez lekarzy specjalistów z godnie z naszymi potrzebami,atmosfera w Klinice jest bardzo dobra.

  Sylwia i Władysław Śnieżyńscy

SERDECZNE

podziękowania naszych pacjentów

 • Serdeczne podziękowania dla całego zespołu Rehabilitacyjnego za wszystkie prądy, „gnioty”, masaże, kąpiele po których wyjeżdżamy jak „funkiel nówki”. Serdeczne podziękowania również dla całego personelu za anielską atmosferę .

  Kuracjusze z turnusu 21.05-02.06.2017 r.
 • Ogromnie dziękuję Panu Łukaszowi, Sylwii, Asi, Grzegorzowi i Rafałowi za zaangażowanie, cierpliwość wyrozumiałość i wszystko co dla mnie zrobiliście! Ja i mój kręgosłup jesteśmy Wam bardzo, bardzo wdzięczni . Do zobaczenia znów, a tymczasem niech się Wam darzy. Bardzo dziękuję całej ekipie obsługi Nowego Dworu za przemiłą opiekę oraz Właścicielom, których jeszcze nie miałam okazji poznać za to, że stworzyli to wspaniałe miejsce.

  Z ogromną wdzięcznością Lucyna Ciesielska
 • Bardzo dziękuję za przemiłą atmosferę, ciepło i serdeczność. Chwile spędzone z Wami były dla mnie chwilą relaksu. Z przyjemnością będę do Was przyjeżdżać.

  Marta Grochowska
 • Serdecznie dziękujemy za cudowny pobyt, rodzinną atmosferę. Jesteśmy zauroczeni tym miejscem , a szczególnie ludźmi, którzy tu pracują. Wyjeżdżamy z ogromnym żalem, ale mamy nadzieję kiedyś tu wrócić.

  Rodzina Tupalskich
 • Dziękuję za pokazanie, że może być lepiej i że w dużej mierze zależy to ode mnie. Super miejsce, super ekipa, super atmosfera. Spokojnie mogę napisać : do zobaczenia!

  Sylwia Rycharska
 • W podziękowaniu za mile spędzony czas, za profesjonalizm, czarodziejskich rehabilitantów czyniących cuda, za ciepło domowego ogniska, wiedzę tak niezbędną dla nas pacjentów i za wszystko, bo tu wszystko jest dobre, pożyteczne i niosące ogromną ulgę. Ci wspaniali ludzie zawsze zostaną w mojej pamięci i myślę, że jeszcze nie raz się spotkamy. Tym bardziej, że dzieli na rzut kamieniem. Dzięki, dzięki, dzięki kochani.

  Z wyrazami szacunku Urszula Dziedzic
 • Kochani całym swoim sercem pragnę Wam podziękować za profesjonalne i bardzo indywidualne podejście do mojej osoby. Dziękuję za wiarę w lepsze jutro. To dzięki Wam (Grzegorzu, Sylwia, Rafale i Asiu) wiem, że wiara przenosi góry. I ja do końca wierzyłam, że tutaj przeniosę góry i udało się, to właśnie dzięki waszej ogromnej wiedzy i wspaniałemu doświadczeniu kończę turnus w 100 procentowym zadowoleniu. Jesteście wspaniali, mądrzy, doświadczeniu profesjonaliści. Spędziłam czas w przyjacielskiej, rodzinne, ciepłej i przemiłej atmosferze. Życzę Wam szczęścia i miłości w życiu osobistym, a w pracy awansu i podwyżki bo jak nikt na tym świecie właśnie Wy na to zasługujecie.

  Z wyrazami wielkiej wdzięczności, Paulinka Jabłońska
 • Serdeczne podziękowania dla całego zespołu rehabilitacyjnego za fachową opiekę oraz wspaniałą atmosferę składają pacjenci z turnusu I 2018 r.

  Teodozja, Krystyna, Mieczysław , Edward, Tomasz i Monika
 • Gorąco dziękujemy za otrzymane od Państwa dobro podczas naszego pobytu na turnusie w Nowym Dworze w dniach 21.01 -02.02.2018. Nie jest to wielki kurort lecz wspaniałe gniazdeczko dla osób, które chcą leczyć swoje zdrowie i duszę. Dziękujemy rehabilitantom Rafałowi, Grzesiowi, Asi, Sylwii oraz wspaniałemu Panu Łukaszowie za okazane serce i ogromne zaangażowanie. Dziękujemy Paniom Halince, Karolinie, Justynce, Bożence i Anetce za miłą obsługę. Szczerze polecamy to miejsce na rehabilitację, bo To dla duszy i ciała raj.

  Jolanta Sochacka, Maria Urbańska, Roman Kurzyk