Medycyna holistyczna to termin określający podejście do zdrowia pacjenta w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Aby leczenie postępowało prawidłowo i sprawnie, troszczymy się o zachowanie należytej równowagi pomiędzy dbaniem o ciało pacjenta a troską o ciszę i spokój jego wnętrza.

Ciało jest ubraniem

Dla naszego umysłu i naszej duszy

.
.

Przygotowane przez lekarzy, rehabilitantów i psychologów programy leczenia trwają niespełna dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadzane w odpowiedniej kolejności i dobrane indywidualnie zabiegi (około 10 dziennie czyli około 100 w czasie pobytu) pozwalają na szybszy powrót do zdrowia i sprawnego życia. Dodatkowo przygotowane programy terapii zajęciowej wspierają równowagę emocjonalną i wewnętrzny spokój.

.
.

Leczenie prowadzone jest w specjalnej formule rehabilitacyjnej i zajęciowej, w warunkach poza szpitalnych, w wyjątkowym standardzie wypoczynkowym, pozwalającym zgromadzić siłę fizyczną oraz duchową, by następnie wykorzystać je w czasie leczenia.

.
.

Pacjenci z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, narządu ruchu i neurologicznymi często pozostawieni są samym sobie lub odsyłani od lekarza do lekarza. Badania i doświadczenia kliniczne pokazują, że u dużej grupy pacjentów poddanych rehabilitacji można osiągnąć bardzo dobry efekt terapeutyczny leczeniem usprawniającym.

WYJĄTKOWE

Wypełnione harmonią miejsce

W unikalnym klimacie zabytkowego dworu, w którym zlokalizowane są gabinety zabiegowe i pokoje wypoczynkowe, w otoczeniu niezwykłej przyrody, w kojącej zmysły ciszy, w serdecznej, domowej atmosferze będziemy Państwa wiedli przez kolejne etapy leczenia, wspierając Państwa siłę, wiarę, odwagę i wytrwałość.

Przeprowadzane w Klinice programy leczenia rehabilitacyjnego są intensywne i wymagają od pacjentów siły i skupienia. Aby ułatwić Państwu gromadzenie owej niezbędnej siły, a zarazem pomóc w odpoczynku po trudach zajęć rehabilitacyjnych przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe, wypełnione harmonią miejsca, w których możecie Państwo spędzać czas wolny od zabiegów.

Przestrzeń, która nas otacza pomaga nam w odpoczynku,
mruczy do nas niezwykłe historie, stanowi o naszej sile i energii.
Przestrzeń ukryta we wnętrzach to coś, co odczuwamy,
to coś, co kryje się w meblach, kolorach i drobiazgach.
To właśnie przedmioty wywołują niezwykłe wspomnienia i uczucia.

AKTYWNY

Wypoczynek

kolaz2

W tym magicznym miejscu leczenie rehabilitacyjne wspierane jest szeregiem dodatkowych zajęć, które pomagają zapomnieć o dolegliwościach i skupić całą energię i siłę na leczeniu.
Czas płynie tu przyjemnie i interesująco na organizowanych:
– warsztatach relaksacji,
– warsztatach hipoterapii,
– warsztatach malarskich,
– warsztatach garncarskich,
– warsztatach rękodzieła artystycznego,
– prezentacjach historii i kultury regionu,
– spotkaniach z interesującymi ludźmi.

Czarowne krajobrazy i niepowtarzalna atmosfera, którą stworzyła natura, historia oraz ludzie są przyjazne poprawie zdrowia, kondycji i samopoczucia odwiedzających to miejsce gości.