Medycyna holistyczna to termin określający podejście do zdrowia pacjenta w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Aby leczenie postępowało prawidłowo i sprawnie, troszczymy się o zachowanie należytej równowagi pomiędzy dbaniem o ciało pacjenta a troską o ciszę i spokój jego wnętrza.

Ciało jest ubraniem

Dla naszego umysłu i naszej duszy

.
.

Przygotowane przez lekarzy, rehabilitantów i psychologów programy leczenia trwają niespełna dwa tygodnie. W tym czasie przeprowadzane w odpowiedniej kolejności i dobrane indywidualnie zabiegi (około 10 dziennie czyli około 100 w czasie pobytu) pozwalają na szybszy powrót do zdrowia i sprawnego życia. Dodatkowo przygotowane programy terapii zajęciowej wspierają równowagę emocjonalną i wewnętrzny spokój.

.
.

Leczenie prowadzone jest w specjalnej formule rehabilitacyjnej i zajęciowej, w warunkach poza szpitalnych, w wyjątkowym standardzie wypoczynkowym, pozwalającym zgromadzić siłę fizyczną oraz duchową, by następnie wykorzystać je w czasie leczenia.

.
.

Pacjenci z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa, narządu ruchu i neurologicznymi często pozostawieni są samym sobie lub odsyłani od lekarza do lekarza. Badania i doświadczenia kliniczne pokazują, że u dużej grupy pacjentów poddanych rehabilitacji można osiągnąć bardzo dobry efekt terapeutyczny leczeniem usprawniającym.

WYJĄTKOWE

Wypełnione harmonią miejsce

W unikalnym klimacie zabytkowego dworu, w którym zlokalizowane są gabinety zabiegowe i pokoje wypoczynkowe, w otoczeniu niezwykłej przyrody, w kojącej zmysły ciszy, w serdecznej, domowej atmosferze będziemy Państwa wiedli przez kolejne etapy leczenia, wspierając Państwa siłę, wiarę, odwagę i wytrwałość.

Przeprowadzane w Klinice programy leczenia rehabilitacyjnego są intensywne i wymagają od pacjentów siły i skupienia. Aby ułatwić Państwu gromadzenie owej niezbędnej siły, a zarazem pomóc w odpoczynku po trudach zajęć rehabilitacyjnych przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe, wypełnione harmonią miejsca, w których możecie Państwo spędzać czas wolny od zabiegów.

Przestrzeń, która nas otacza pomaga nam w odpoczynku,
mruczy do nas niezwykłe historie, stanowi o naszej sile i energii.
Przestrzeń ukryta we wnętrzach to coś, co odczuwamy,
to coś, co kryje się w meblach, kolorach i drobiazgach.
To właśnie przedmioty wywołują niezwykłe wspomnienia i uczucia.

AKTYWNY

Wypoczynek

kolaz2

W tym magicznym miejscu leczenie rehabilitacyjne wspierane jest szeregiem dodatkowych zajęć, które pomagają zapomnieć o dolegliwościach i skupić całą energię i siłę na leczeniu. Czas płynie tu przyjemnie.
Czas płynie tu przyjemnie i interesująco na organizowanych:
– warsztatach relaksacji,
– warsztatach hipoterapii,
– warsztatach malarskich,
– warsztatach garncarskich,
– warsztatach rękodzieła artystycznego,
– prezentacjach historii i kultury regionu,
– warsztatach z ziołolecznictwa

Czarowne krajobrazy i niepowtarzalna atmosfera, którą stworzyła natura, historia oraz ludzie są przyjazne poprawie zdrowia, kondycji i samopoczucia odwiedzających to miejsce gości.

W naszej okolicy dostępne są liczne szlaki rowerowe i piesze o różnej trudności i tematyce.  Jesteśmy oddaleni o 50 metrów od rzeki Rawki (rezerwat
przyrody rzeki Rawki), na której organizowane są spływy kajakowe. Na
naszym terenie żyje około 80 gatunków ptaków, których życie można
oglądać. Teren jest siedliskiem dzikich zwierząt, można zobaczyć liczne
żeremia Bobrów.